Zájezd do Atomového muzea BRDY – objekt JAVOR 51

 
Přátelé a příznivci vojenství a vojenské historie,
ve snaze přiblížit mladé generaci a široké veřejnosti historicky významná místa provozujeme vojenský historický turismus, nazvaný military turismus.
Military turismus je speciální druh turismu, který zaměřujeme na nabídku jednodenních zájezdů a na tvorbu forfaitových zájezdů na zakázku sestavených podle vašich požadavků.
Zavedeme vás na místa poznamenaná nebo spojená s válečnými konflikty / památníků bitev, vojenská muzea, muzea železné opony / do bývalých vojenských území, do kdysi tajných vojenských zařízení, tajných atomových bunkrů.
Nedílnou součástí vojenské historie je i středověké válečnictví, jehož významnými exponenty jsou i hrady, tvrze a městská opevnění. Military turismus je zaměřen i tímto směrem, můžeme pořádat jak výjezdy za těmito památkami přímo do terénu, tak odborné semináře a přednášky s touto tématikou.
Zájezdy na přání zorganizujeme pro skupiny přátel, kolektivy, zájmové oddíly a další skupiny lidí, kteří chtějí strávit dovolenou přesně dle svých představ.
Naše nabídka:  program 
I. Zájezd na aktuální téma  “Využití jaderné energie pro mír i válku“ na trase Vimperk – Strakonice – Míšov v Brdech – Březnice – Strakonice – Vimperk
Odjezd: Podle zájmu kdykoliv v úterý. Nástupní místa pro zájemce jsou Vimperk – Strakonice. Čas odjezdu z prvního nástupního místa Vimperk je v 7.30 hod., ze Strakonic v 8.15. Předpokládaný návrat do Vimperka je stanoven  na podvečer
Cena zájezdu pro 1 osobu je 690 Kč. V ceně zájezdu je komentovaná prohlídka atomového muzea, prohlídka pivovaru s průvodcem a v  Březnici komentovaná prohlídka nádvoří březnického zámku s přilehlým parkem, včetně oběda.
V ceně zájezdu není zahrnuto pojištění jednotlivých účastníků a dále nápoje.
1 .Vimperk, vstupní brána Šumavy
Malebné městečko Vimperk, často nazývané branou Šumavy, nebo městem pod Boubínem.  Leží v údolí řeky Volyňky na úpatí pralesa Boubína. Vimperk je výchozím bodem pro velkou část turistických výprav.
 2. Strakonice
Město, kde se zrodila pověst o Švandovi s očarovanými dudami, jehož dominantou je mohutný středověký hrad s věží Rumpál, a kde Velké náměstí zdobí domy roztodivných jmen s působivými malbami, například dům U Umrlčí hlavičky nebo půvabné Papežovy domky.
Atomové muzeum BRDY – objekt JAVOR 51:
Bývalo to nejstřeženější a nejutajovanější místo v bývalém Československu. Ve východní Evropě existovalo 12 lokalit, kde se skladovaly jaderné zbraně. Pro veřejnost se dochovala jediná. Celý objekt je zachovalý technický unikát a lahůdka pro milovníky bunkrů. Navštivte místo, kudy kráčela historie.
Muzeem vás provede jednatel spolku Ing, Václav Vítovec, otec čs. Triatlonu.
4. Březnice
1/ Komentovaná prohlídka nádvoří březnického zámku a zámeckého parku
Prohlídkou  vás bude provázet autor knihy Za českými hrady a několika dalších knih, věnovaných historickému a kulturnímu dědictví naší vlasti, Tomáš Koutek, růvodce po architektonických a přírodních krásách Čech.
2/ Pivovar Březnice, prohlídka pivovaru s možnosti nákupu produktů
Zámecký pivovar Herold v Březnici u Příbrami patří mezi nejstarší firmy v pivovarnictví, který nikdy nepřerušil výrobu. První zmínka o něm – jak už o fungujícím pivovaru – je z roku 1506. Během staletí prošel složitým vývojem odrážejícím české dějiny i technický pokrok. Řada tradičních výrobních postupů se dodnes dodržuje a březnická piva každoročně vyhrávají řadu degustačních soutěží. 
Návštěvnici budou rozdelěni do dvou skupin, kdy jedna se zúčastní prohlídky provozu a druhá se podrobí prohlídce areálu zámku, popř. nákupu piva.
Návrat do Strakonic a Vimperka