Spolupráca

 
https://www.klubvtn.info

 

.

Cestovná kancelária Tatry-travelia

 
Military turizmus – prevedieme vás históriou bojov severovýchodného Slovenska, ale aj najkrajšími mestami tohto regiónu a ich unikátnymi pamiatkami. Vychutnáme si chvíle pri spoločnej grilovačke ale aj okolitú nádhernú prírodu Bardejovských kúpeľov, v blízkosti ktorých budeme ubytovaní.
Termín zájazdu:
Cena: 349 eur
Cena zahŕňa
– 4 – krát ubytovanie v penzióne Lipka v Bardejove
– 4 – krát polpenzia výberom z menu
– Sprievodca počas celej doby zájazdu
– Doprava autobusom počas celej doby zájazdu
Cena nezahŕňa
– vstupy do pamiatok
– príchod do Bardejova a cestu späť domov
Program:
1. Deň: Príchod do Bardejova, mesta, ktoré bolo zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO v roku 2000. Ubytovanie v príjemnom Penzióne Lipka***, večera a voľný program.
2. Deň: Po raňajkách sa presunieme do Svidníka a navštívime ako prvé vojenské múzeum. Múzeum bolo založené pôvodne ako Dukelské múzeum, ktorého expozícia nám priblíži vojnové operácie, ku ktorým na východnom Slovensku došlo počas I. aj II. svetovej vojny. Pri múzeu sa nachádza tiež skanzen ťažkej vojenskej techniky a majestátny pamätník sovietskej armády. Samotné duklianske bojisko pri priesmyku je známe aj pod menom Údolie smrti. Na Dukle stojí
aj vyhliadková veža, ktorá disponuje vlastnou expozíciou a poskytuje výhľad na slovenské aj poľské územie niekdajších bojov.
Popoludní sa vrátime späť do Bardejova, kde si môžeme vychutnať atmosféru unikátnych Bardejovských kúpeľov, ktoré sú od ubytovania dostupné príjemnou prechádzkou krásnym lesoparkom.
3. Deň: Tento deň strávime v Starej Ľubovni, kde sa nachádza aj stredoveký vojenský tábor, ktorý sa rozkladá priamo pod Ľubovnianskym hradom a ponúka obraz vojenského života v 16. storočí. Tu sa môžeme občerstviť v Kapitánskej dobovej krčme alebo sa presunúť do blízkeho Nestville parku v Hniezdom a ochutnať prvú slovenskú whisky.
Deň: Príchod do Bardejova v popoludňajších hodinách a prehliadka krásneho starobylého námestia.
4. Po raňajkách sa presunieme do Košíc, kde navštívime múzeum letectva, kde nám sprievodca prezradí mnoho zaujímavého o vývoji letectva, lietadiel a leteckých prístrojov
do roku 1945 aj po ňom. Medzi exponáty, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť patria vojenské stíhačky MIG-15, vetroň VT 116 Orlík, prepadový stíhač SU 15-TM ale aj viaceré vrtuľníky a bombardéry.
Prehliadka Košického námestia a odchod na ubytovanie. Večera a voľný program.
5. Deň: Po raňajkách odchod domov.
Výnimočné zážitky, ktoré bez nás nezažijete:
– Kvalitné výklady plné faktov a zaujímavostí vo vzťahu k Militari turizmu ale aj oddychové prechádzky najkrajšími námestiami Slovenských miest. Prevedieme vás najzaujímavejšími lokalitami, aby ste si za krátky čas vašej dovolenky odniesli čo najviac zážitkov.
– Zavedieme vás do najlepších reštaurácii po našich trasách a dozviete sa aj o špecialitách regiónu
– Po celý čas bude pre vás k dispozícii sprievodca, ktorý vám zabezpečí plný komfort na strávenie vašej dovolenky
– S nami získate najlepšiu cenu za ubytovanie v penzióne Lipka*** a pripravíme pre vás spoločný večer s posedením pri grilovaní alebo varení gulášu.